Edit Content

Noter onayından sonra belgeyi kullanacağınız kurumun veya ülkenin gereksinimlerine bağlı olarak ek işlemler yapmanız gerekebilir, örneğin apostil işlemi veya konsolosluk onayı gibi. Bu belge türüne ve kullanım amacına göre değişebilir.Noter onayından sonra belgeyi kullanacağınız kurumun veya ülkenin gereksinimlerine bağlı olarak ek işlemler yapmanız gerekebilir, örneğin apostil işlemi veya konsolosluk onayı gibi. Bu belge türüne ve kullanım amacına göre değişebilir.

Edit Content

Noter onaylı belgeyi apostil yaptırmak için, belgeyi Noterin bulunduğu ilçenin kaymakamlığında ve bazı belgelerde Valilikte  yapılır. Bursa Almanca Tercüme Bürosu olarak Bursa 2. Noterliği ile çalıştığımız için Bursa Osmangazi Kaymakamlığında Apostil yaptırmanız gerekiyor. SGK Hizmet dökümü gibi belgeler sadece Valiliklerde yapıldığını hatırlatmak isteriz. Apostil işlemi, belgenin uluslararası geçerliliğini sağlamak için gereklidir.

Edit Content

Tercüme edilen ve noterden tasdik edilen belgeleriniz Türkiye’de kaymakamlıklarda apostil işlemi ücretsiz olarak yapılmaktır.

Mesaj Gönder
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Hemen Ara